Unique Peninsula

Vaziyet Planı

Yarımadanın bütününde yapılacak yapılar maximum 12.5m yüksekliktedir.

Arazi eğiminden yararlanılarak, bodrum katı yapmakla ve yapıları şaşırtmalı koymakla, salonların manzara görmesi, şehirlerin çok katlı yapılarından bıkan kişilere, ağaçlar arasında, doğa içinde kaybolan bir yerleşme sağlanmıştır.

Yarımadanın eğim analizi yapılarak, villa birimlerinin birbirinin üzerinden manzara görebilmeleri için yarımadanın eğim münhanilerine paralel değil, dikine uzun parseller halinde planlanması yapılmıştır.

Bu yerleşim tarzıyla, gerekse çapraz konumlandırmayla, villalar salonunun, denizi bütün ön cephesiyle görebildiği bir yerleşme elde edilmiştir.

Kıyı otellerine özellik kazandıran hizmetleri, yerleşme bütününün kullanabileceği ölçekte gerçekleştirilmesi esas alınmıştır.

Hizmet dükkanlarının yanısıra termal havuz, wellnes, spa, çok büyük tema park ve denize kadar uzanan kaydıraklarıyla aqua park, 2 amfi, yüzme havuzları, düğün ve büyük partilerin gerçekleştirilebileceği klüp binası ve bunun havuz başı bölümleri ile bölgenin tam kapsamlı hizmetleri alması amaçlanmış olup yerleşimin değerine katkı sağlayacak şekilde planlama yapılmıştır.